W ZWIĄZKU Z NATURĄ. ALEKSANDRA ZUBA-BENN

Aleksandra Zuba-Benn urodziła się w 1961 roku w Nockowej k. Rzeszowa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 1986 dyplom z gobelinu
w pracowni prof. Magdaleny Abakanowicz. W roku 1987 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Twórczość w zakresie tkaniny unikatowej i malarstwa. Od 1993 roku pedagog w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie.

W latach 1997-2000 uczestniczyła w Międzynarodowych Sympozjach Sztuki Włókna – Kowary. Wzięła udział w realizacji wielkoformatowych obrazów Plenerowej Galerii Miasta Tarnowa i wielu wystawach zbiorowych. Praca pedagogiczna w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. Od 2000 r. wykładowca w Narodowym Centrum Kultury, obecnie Ogólnopolskie Stowarzyszenie “Akademia Łucznica” w dziedzinie tkaniny artystycznej i papieru ręcznie czerpanego (warsztaty dla terapeutów).W latach 2006-2008 wykładowca w Instytucie Sztuk Pięknych Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. W 2010 uzyskała doktorat artystyczny na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Przynależy do ZPAP i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego „Wiklina”. Prace prezentowała na 33 wystawach indywidualnych m.in. w Poznaniu, Tarnowie, Bytomiu, Lublinie, Warszawie, Kielcach, Kaysersberg (Francja) oraz ponad 140 wystawach zbiorowych w Polsce, Francji, Irlandii, Ukrainie, Słowacji, Węgrzech, Belgii. Bierze udział w plenerach i seminariach w zakresie sztuki. Jest laureatką wielu nagród min.: Nagród Prezydenta Miasta Tarnowa (2001, 2004, 2010), Dyrektora Wydziału Kultury Miasta Tarnowa (2005), Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta Tarnowa na Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt” – BWA Przemyśl (2006), Dyrektora BWA w Tarnowie, Zarządu ZPAP OT (2013), II Nagrody Salonu Zimowego ZPAP Okręg Tarnowski (2015), Nagrody Specjalnej BWA Rzeszów na Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt”- BWA Przemyśl (2018). 

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •