MALARSTWO. Agata Stępień - Natalia Buchta

 

Agata Stępień (ur. 1986 r. w Krakowie) – artysta plastyk, teoretyk i wykładowca.

Studia plastyczne rozpoczęła na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, by kontynuować je na europejskich uczelniach artystycznych: w Hiszpanii, Włoszech i Portugalii.

Magisterium z wyróżnieniem uzyskała na Rzymskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ma tytuł międzynarodowego doktora Universidade Belas-Artes Lisboa i hiszpańskiego Uniwersytetu UCLM.

Swoje badania naukowe, oparte na zainteresowaniu intymnością i ciałem kobiety oraz znaczeniem manifestacji fizycznej, prowadzi w kierunku kobiecej percepcji artystycznej. Seria prac autorki opowiada o jej życiu prywatnym i udowadnia, że nikt nie jest wolny od niedoskonałości  czy niepewności.

Pracuje i wykorzystuje sztukę, jako sposób na podkreślenie własnego niepokoju, a proces tworzenia definiuje, jako akt pobierania emocji. W ten sposób jej twórczość staje się bardzo intymną, a zarazem atrakcyjną motywacją do działania.

Chętnie pracuje zarówno z dziećmi jak i z seniorami motywując ich do poznania sztuki w jej różno kulturowym kontekście.

 


Natalia Buchta – animator kultury, mgr sztuki, pedagog, malarka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Autorka wielu warsztatów opartych na treningu twórczości i rozwoju wyobraźni. Inicjatorka  wielu zajęć twórczych prowadzonych podczas: Paint the Weiss, Międzynarodowych Warsztatów Niepokoju Twórczego – Kieszeń Vincenta, autorka i koordynator projektu Inspiracje związanego z 100 rocznicą urodzin Witolda Lutosławskiego. Pracowała w Małopolskim Centrum Wolontariatu, gdzie prowadziła ogólnopolskie projekty dla dzieci i młodzieży. Przez pięć lat pracowała  jako wolontariusz w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 2 w Krakowie  oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.  

Nauczyciel Wczesnej Edukacji Montessori (2,5-6)  z międzynarodową akredytację MACTE. Coach i trener – szkoła trenersko-coachingowa jak uwalniać potencjał grupy i indywidualnych klientów organizowana przez Grupa OTE Kangur: Małopolski Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli .W pracy zespołowo-projektowej wykorzystuję metodę  Design Thinking i treningu kreatywności.  Obecnie uczestnik Programu Rozwoju Odwagi opartym na  metodologii The Daring Way™, Rising Strong™ oraz Brave Leaders™ rozłożonych na 6 miesięczny cykl spotkań zorientowanych na rozwijanie kompetencji przywódczych. 

Obecnie pracuje na macierzystej uczelni oraz  w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •