Wystawa miechowska w Hebdowie

Plon XVII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Barwy Małopolski” – Miechów 2016 prezentowany jest już na drugiej wystawie poplenerowej. Pierwsza tradycyjnie zorganizowana na zakończenie pleneru w Galerii „U Jaksy” , a druga poza siedzibą własną w Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie.


Wystawę poprzedziła msza święta odprawiona przez ks. Eugeniusza w Kaplicy MB Starobrzeskiej  w intencji artystów, których prace prezentowane są na wystawie.

Ojciec Eugeniusz historyk sztuki otwarty na współpracę artystyczną żywo reaguje na to co dzieje się wokół i dlatego decyzje podejmuje szybko i odważnie. W sierpniu artyści uczestniczący w miechowskim plenerze odwiedzili Galerię „Na krużgankach” w Hebdowie co właśnie zaowocowało zorganizowaniem wystawy.  Ojciec Eugeniusz zawsze starannie przygotowany zaprezentował zebranym gościom wszystkich artystów prezentując ich twarze na pokazie multimedialnym.

 

Wernisaż wystawy uświetnili artyści Konrad Ligas – akordeonista i aranżer oraz Dominik Bieńczycki – skrzypek, którzy wykonali w mistrzowskim brzmieniu muzyczne utwory inspirowane muzyką bałkańską i klezmerską prezentując niewyczerpane pokłady energii i wirtuozeryjnej pasji, co uwidaczniali mimiką twarzy i gestami rąk.

Aż trudno uwierzyć, że hebdowskim Centrum zarządza jednoosobowo sam ks. Eugeniusz – zakonnik ze zgromadzenia Pijarów, co jednak nie dziwi tego kto wie, że  Ojceic Eugeniusz Grzywacz przez 14 lat kierował Liceum Ogółnokształcącym Zakonu Pijarów w Krakowie jako jej dyrektor. Jego ogromne doświadczenie i zaangażowanie sprawia, że ośrodek ten tętni życiem artystycznym. W hebdowskiej galerii „Na Krużgankach” chętnie wystawiają swoje prace profesorowie Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i koncertują artyści z Krakowskiej Filharmonii. 

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •