Malarstwo Jacka Pasiecznego

W kwietniu i maju 2013 r. w Galerii „U Jaksy” można było oglądać malarstwo Jacka Pasiecznego, doktora sztuki, wykładowcy na Wydziale Architektury i Sztuk pięknych w krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego.  O  jego  malarstwie  prof. Stanisław  Baj  napisał:  Widać,  że malarz  przeżywa  ten świat  z ogromną satysfakcją, jest nim poruszony do głębi. Próbuje dotrzeć do niego jako malarz i odkryć jego tajemnicze działanie.  W  tych  rozległych  autostradach  widzi piękno, fascynuje go labirynt miasta, widziany z kamery satelity, zastanawia struktura rytmiczności aut na wielkich parkingach i porusza złomowisko.

Pierwszą indywidualną wystawę w Galerii "U Jaksy" Jacek Pasieczny zoorganizował w 2006 roku, pokazując wtedy prace powstałe w ramach dyplomu na  Wydziale  Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Kilkakrotnie uczestniczył w Międzynarodowych Plenerach Malarskich „Barwy Małopolski” malując miechowski pejzaż z dużą lekkością i fantazją. 

Finisaż wystawy z udziałem artysty odbył się 10 maja 2013r. o godzinie 18.30. Muzyczną oprawę wernisażu wykonał Justyn Małodobry odtwarzając skomponowaną przez siebie muzykę elektroniczną, zatytułowaną Odgłosy wielkiego miasta.


Galeria zdjęć: Finisaż Jacek Pasieczny

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •